Etiket Çeşitleri ve Özellikleri
Etiket Çeşitleri ve Özellikleri

Rulo Etiketler, ürün ambalaj ve değerlendirme koşullarına göre plastik veya kâğıt bazlı bir çeşit seçmemiz gereken önemli etkenlerdendir. Etiketler aldığımız ürünün kalitesini ve cinsini içerisinde bulundurduğu bileşenler ve kullanım sürelerini gösteren önemli açıklayıcı levhalar dandır. Rulo Etiketler günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır.
Etiket cinslerinden olan bir diğer isim ise Kuşe Etiketlerdir. Kuşe etiket, yüzeyi daha parlak, kaliteli baskılara sahip kaliteli kağıttan üretilmiş etiket çeşitlerindendir. Yarı parlak, normal parlak ve mat biçimde üretimi sağlanan Kuşe Etiketler maliyet açısından da diğer etiketlere göre daha caziptir.
termal Etiketlerde baskı ısı yardımı ile lamine edilmesi neticesinde oluşan etiket çeşitleridir. Yüzeyinde koruyucu herhangi bir tabak bulunmaz. Sıcaklığa, ışık ve neme dayanıksız olan bu etiket türleri bu tür koşullara maruz kaldığı zaman kararma gösterirler.
Polipropilen malzemeden üretilerek yapılan etiket çeşitleri arasında elbette PP opak etiketde bulunmaktadır. Yağa, neme, suya ve yırtılmaya karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. PP Opak Etiketler yapışkanın cinsine ve kalitesine göre dış etkenlere dayanıklılık göstermektedir.
Şeffaf Etiketler, poliprobilen malzemeden ve polietilen malzemeden üretilen bu etiket cinsleri şeffaf olmasının verdiği avantaj ile ürünün detaylı olarak incelenmesini sağlayan etiket çeşitleridir. Bu tip etiketler sayesinde ürünün tüm çevresini görebilirsin.